Odstraszanie ptaków, gołębi w Warszawie

Budujcie ptasie azyle na dachach budynków, ale ograniczajcie kontakt w bezpośrednim
otoczeniu mieszkańców.

Zbyt duża ilość ptaków przy budynku może prowadzić do zanieczyszczeń elewacji, które wpływają negatywnie na wizerunek budowli oraz pogłębienie zagrożeń epidemiologicznych. W związku z tym firma alpinQ świadczy kompleksowe usługi mające na celu odstraszanie ptaków w Warszawie.

Odstraszanie ptaków, gołębi Warszawa | Skuteczne odstraszanie ptaków

Metody odstraszania

Istnieje bardzo dużo metod służących odstraszaniu ptaków, możemy zaliczyć do nich naklejki i figurki ptaków drapieżnych, systemy dźwiękowe, ultradźwiękowe oraz zabezpieczenia mechaniczne, takie jak siatki i kolce. Prawidłowe odstraszanie ptaków musi rozpocząć się od wnikliwej obserwacji zachowań ptasich i rozpoznania gatunku. Posiadając takie informacje jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie rozwiązanie zapewniające skuteczną ochronę budynków. 

Najbardziej popularne jest odstraszanie gołębi, ponieważ to właśnie ten gatunek jest najczęściej spotykany w miastach. W tym celu można zastosować profesjonalne siatki lub kolce, które umieszczamy w odpowiedni sposób na parapetach, gzymsach, rynnach. Jednak takie rozwiązanie nie stanowi ochrony dla całego budynku. W tym celu opracowaliśmy niezawodny system, który ma na celu skuteczne odstraszanie gołębi i innych ptaków.

System GNS

Opracowany przez nas System GNS zapewnia całkowite odstraszanie ptaków od budynków. Polega na dogłębnej obserwacji i analizie zachowań, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie dopasować metody odstraszające do potrzeb klienta jednocześnie minimalizując dyskomfort ptaków. Przy tej metodzie stosujemy środki odstraszające, takie jak siatki, kolce, systemy dźwiękowe, naklejki i atrapy drapieżników. 

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w odstraszaniu ptaków w Warszawie zachęcamy do kontaktu. Przed podjęciem prac opracujemy dokładny plan działań dostosowany do Państwa potrzeb.

Działamy na terenie miasta Warszawa. Zapraszamy do współpracy!